Bezpieczny przewóz dzieci

Inne tematy niezwiązane z pozostałymi kategoriami. Także ciekawostki, problemy i rady.
Opiłowski

Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: Opiłowski »

Bezpieczny przewóz dziecka wydaje się prostym zagadnienie. Większość kupuje fotelik, bo tak poleca sprzedawca. Pokazuje takie rekomendacje, a nawet niektórzy mówią, że takie jest prawo i innego rozwiązania nie można mieć. Czy tak jest naprawdę? Powiem, że kiedyś tak myślałem, ale po przeczytaniu artykułu w BRD24 dotyczącego tej branży mam duże wątpliwości. Ilość możliwych manipulacji i wpływanie na samo prawo, które ma regulować branżę wydaje się być sporym nadużyciem. Tez macie takie zdanie?
Ćmikiewicz

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: Ćmikiewicz »

Opiłowski pisze: ↑05 lis 2021, 15:21 Bezpieczny przewóz dziecka wydaje się prostym zagadnienie. Większość kupuje fotelik, bo tak poleca sprzedawca. Pokazuje takie rekomendacje, a nawet niektórzy mówią, że takie jest prawo i innego rozwiązania nie można mieć. Czy tak jest naprawdę? Powiem, że kiedyś tak myślałem, ale po przeczytaniu artykułu w BRD24 dotyczącego tej branży mam duże wątpliwości. Ilość możliwych manipulacji i wpływanie na samo prawo, które ma regulować branżę wydaje się być sporym nadużyciem. Tez macie takie zdanie?
Niestety tak to bywa w branży. już kiedyś czytałem o tym, że nieźle kombinują. I to tez miało związek ze Smart Kid Belt. Jakaś tam organizacja zlecała wykonanie testu, gdzie były w użyciu różne manekiny, o rożnej wadze. Czyli to samo sugeruje, że test był od razu robiony z tezą, co ma wygrać. Bo jakoś innego uzasadnienia nie widzę.
Dami

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: Dami »

Też jestem w szoku, że takie manipulacje mają miejsce. Jednak innowacyjne rozwiązania mają ciężką drogę by zaistnieć na rynku, a otworzył mi na to oczy artykuł https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/cala ... -kid-belt/. Mam nadzieję, że urządzenie to się obroni i znajdzie swą grupę zwolenników gdyż nam rodzicom przydaje się coś tak bezpiecznego o małych gabarytach by zawsze być przygotowanym na wszelkie możliwości podróżowania z dzieckiem czy to taksówką czy wynajętym autem.

chłodnice freonowe kanałowe
Józefiak

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: Józefiak »

Dami pisze: ↑09 lis 2021, 21:35 Też jestem w szoku, że takie manipulacje mają miejsce. Jednak innowacyjne rozwiązania mają ciężką drogę by zaistnieć na rynku, a otworzył mi na to oczy artykuł https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/cala ... -kid-belt/. Mam nadzieję, że urządzenie to się obroni i znajdzie swą grupę zwolenników gdyż nam rodzicom przydaje się coś tak bezpiecznego o małych gabarytach by zawsze być przygotowanym na wszelkie możliwości podróżowania z dzieckiem czy to taksówką czy wynajętym autem.
Przeczytałem ten artykuł. I powiem wam że jestem w szoku. To co tam opisano, to po prostu nie mieści się w głowie. Wpływ jaki ma branża na przepisy, jest ogromny. Sami dyktują jak ma wyglądać regulamin, który określa dopuszczenie do sprzedaży ich produktu. To dla mnie szok.
Ona

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: Ona »

Józefiak pisze: ↑11 lis 2021, 20:09 Przeczytałem ten artykuł. I powiem wam że jestem w szoku. To co tam opisano, to po prostu nie mieści się w głowie. Wpływ jaki ma branża na przepisy, jest ogromny. Sami dyktują jak ma wyglądać regulamin, który określa dopuszczenie do sprzedaży ich produktu. To dla mnie szok.
jestem zbulwersowana i nie zdawałam sobie sprawy, że takie praktyki mają miejsce. Oby jak najwięcej o tym mówiono, a my konsumenci sami musimy wyrobić sobie zdanie co jest warte użytkowania. SKB moim zdaniem należy do doskonalej alternatywy dla fotelików, która u mnie w aucie się sprawdza.
Malik

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: Malik »

Alternatywa do fotelika jakim jest Smart Kid Belt doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu jak i tym okolicznościowym. U mnie przy trójce dzieci w końcu skończył się problem z ich pomieszczeniem w fotelikach na tylnej kanapie. Problem ten rozwiązało to urządzenie, a montaż w samochodzie nie sprawia problemów nawet dziadkom, którzy tez często z tych urządzeń korzystając przewożąc wnuki w swym aucie. O działaniach konkurencji czytałam i najważniejsze jest by nie dać się zbić z tropu i wysłuchiwać opinii z różnych źródeł gdyż wtedy można dokonać świadomego wyboru. Najważniejsze, że producenci nie pozostawiają tych działań bez odzewu i walczą o swe dobre imię.
Konował

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: Konował »

Smart Kid Belt jest całkiem fajnym rozwiązaniem, praktycznym. Ale nie ma łatwo na rynku. Niestety konkurencja gra bardzo nieczysto tutaj. Na BRD24 są już właściwie dwa artykuły o tych pasach i fotelikach i właściwie całej branży. I obraz jaki się wyłania nie jest zbyt ciekawy.
igor4

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: igor4 »

estem pewien, że smart kid belt może pomóc w zwiększeniu świadomości rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci w samochodzie. To innowacyjne rozwiązanie może zachęcić więcej osób do stosowania odpowiednich zabezpieczeń podczas podróży
Skalosz00

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: Skalosz00 »

To się wydaje takie proste, dopóki się nie wydarzy jakiś wypadek. Nawet dorosła osoba wychodzi z wypadku z ogromnymi siniakami i często złamaniami po pasach bezpieczeństwa. Zobaczcie na testach zderzeniowych chociażby, jak to wygląda. Ja czytałem o tym w Motomil. Zaskoczyło mnie to bardzo, bo myślałem, że pasy są w pełni bezpieczne. Nie są jednak do końca bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży!
bajlaa

Re: Bezpieczny przewóz dzieci

Post autor: bajlaa »

Oczywistą sprawą jest, że bezpieczeństwo dzieci - to podstawa. Myślę, że nie ma nawet tutaj co negocjować itd. Ja dlatego starannie teraz podeszłam do tematu i szukałam jak najlepszego fotelika dla mojego maluszka i ostatecznie padło na COSMO https://avionaut.com/pl/foteliki/aviona ... =JeansC.04 . Wydaje mi się, że ten model jest najlepszy - patrząc na jego parametry itd.
ODPOWIEDZ