WNĘTRZA

Czy warto korzystać z usług projektanta wnętrz

• Zakładki: 6


Jeśli masz w planach budowę domu, zatrudnij projektanta. Samodzielne decydowanie o końcowym kształcie domu, mediach itp. może skończyć się fiaskiem budowlanym. Nawet jeśli masz jakieś doświadczenie w tym zakresie, zawsze lepiej skonsultować swój projekt z kimś, kto zrobi to lepiej. Musisz jednak znaleźć architekta, który ma dobre opinie i może pochwalić się swoimi projektami. Profesjonalne usługi architektoniczne to bardzo często  także wykonywanie wnętrz pod klucz, czyli meble na wymiar, wyposażenie i dekoracje.

Dokładnie takie mieszkanie, jak sobie wymarzysz

Profesjonalny architekt pomoże Ci stworzyć wnętrze, które będzie w pełni odzwierciedlało Twoje plany aranżacyjne. Doradzi Ci w sprawie układu przestrzeni, poprowadzenia różnych instalacji i doboru odpowiednich mebli oraz dekoracji. Jeśli masz mgliste wyobrażenie tego, co chcesz osiągnąć budując dom, architekt skonkretyzuje Twoje plany i wprowadzi je w życie. W zakres obowiązków architekta wchodzi wykonanie projektu, zlecenie wykonania, nadzór nad pracą oraz aranżacja wnętrz. Co więcej, będziesz mieć czas dla siebie, bo wszelkie obowiązki weźmie na siebie firma, z którą podejmiesz współpracę. 

Wcale nie tak drogo, za to błyskawicznie

Jeśli myślisz, że wydasz fortunę na architekta, to jesteś w dużym błędzie. Odejdą koszty na wynajem ekipy i inne kwestie techniczno-logistyczne. Nie będziesz wykonywać poprawek, za to będziesz mieć pewność, że otrzymasz dopracowany projekt do końca w najdrobniejszym szczególe. Nie musisz martwic się  o efekty pracy ekipy, bo to nie Ty nadzorujesz kolejne zadania, a masz otrzymać dokładnie to, co w umowie. Bardzo ważne jest też to, że prace nie rozciągają się na miesiące, a nawet lata. Architekt a określony czas na wykonawstwo i musi się wywiązać z terminu. Masz więc spokój i jednak trochę więcej pieniędzy w portfelu. Oczywiście tak się stanie, jeśli wybierzesz odpowiednią firmę architektoniczną.

Gdzie szukać architekta

Najlepiej, jeśli zatrudnisz architekta  z polecenia. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, zrób solidny research rynku w Internecie. Wpisz w wyszukiwarkę frazę z miastem np.: „architekt toruń„, aby znaleźć interesujące Cię wyniki. Następnie sprawdź dokładnie stronę internetową firmy. Powinny się tam znaleźć takie informacje jak adres, szczegółowa oferta, informacje o działalności i opinie klientów. Jeśli na stronie znajdziesz wizualizacje wykonanych projektów, to masz naprawdę mocny argument, aby zatrudnić właśnie tę firmę. Strona powinna być czytelna i intuicyjna, aby można było odczytać wszystkie potrzebne informacje bez zagłębiają się w kolejne wątki. 

Dobry architekt to gwarancja solidności, owocnej współpracy przy projekcie i przede wszystkim wykonanie go z drobiazgową dokładnością.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
68 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *