KUCHNIA

Czy wszystkie garnki nadają się do płyty indukcyjnej?

• Zakładki: 4


Planujesz zmianę kuchni gazowej na indukcyjną i zastanawiasz się, czy w garnkach, w których gotujesz od lat, będziesz mógł gotować również na płycie indukcyjnej? Dowiedz się, czy wszystkie garnki nadają się do płyty indukcyjnej. Na co zwrócić uwagę, kupując nowe garnki na indukcję?

Jak sprawdzić, czy garnki nadają się do płyty indukcyjnej?

Aby garnek nadawał się do płyty indukcyjnej, musi posiadać ferromagnetyczne dno. Tylko taki rodzaj dna przewodzić będzie fale elektromagnetyczne. Przewodzenie tych fal jest konieczne, gdyż odpowiedzialne są one za nagrzewanie dna naczynia, w którym przygotowywany jest posiłek. O tym, czy dno wykonane jest z ferromagnetycznego materiału, świadczy symbol w postaci charakterystycznych pętelek. Znajdują się ona na opakowaniu, a nierzadko również na spodzie garnka. Można również przyłożyć do dna magnes – jeśli nastąpi przyciąganie, garnek nadaje się do płyty indukcyjnej.

Jak wybrać garnki do płyty indukcyjnej?

Wiedząc, jakich naczyń potrzebuje indukcja garnki na ten rodzaj płyty możesz dobierać według indywidualnych preferencji. Dostępne są garnki indukcyjne ze stali nierdzewnej, z żeliwa, ceramiczne czy z teflonu. Pamiętaj, by garnki i patelnie indukcyjne miały grube dno, wielkością dopasowane do wielkości „palnika”. Najlepiej sprawdzają się trzywarstwowe dna z wkładką aluminiową, która przyspiesza ich nagrzewanie się i jednocześnie przedłuża utrzymywanie się ciepła po zestawieniu z płyty indukcyjnej.

Naczynia te różnią się także wykończeniem – srebrne, czarne czy białe garnki na indukcję bez trudu dopasujesz do aranżacji kuchni. Duży wybór garnków indukcyjnych ułatwia dostosowanie wyposażenia kuchni do swoich oczekiwań i potrzeb.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *