KUCHNIA

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

• Zakładki: 8


Urządzenie małej kuchni w bloku to ogromne wyzwanie. Kuchnia musi być wygodna, musi także pomieścić wszystkie niezbędne naczynia i akcesoria. Remontując kuchnię, zależy nam również, by jej aranżacja była miła dla oka. Jak połączyć te wszystkie oczekiwania? Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Aranżacja małej kuchni w bloku – zaplanuj każdy szczegół

Przed przystąpieniem do remontu małej kuchni w bloku, należy zaplanować każdy szczegół. Uwzględnij więc, ile miejsca potrzebujesz, by przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria. To jest także doskonała okazja, by zrobić porządki i pozbyć się kilku dawno niepotrzebnych już drobiazgów. Poświęć również trochę czasu i poszukaj inspiracji w Internecie i branżowych czasopismach.

Jak optycznie powiększyć małą kuchnię w bloku?

Urządzając małą kuchnię w bloku, zależeć Ci będzie nie tylko na zmniejszeniu wszystkich naczyń i urządzeń, ale także na optycznym powiększeniu przestrzeni. Postaw więc na jasne kolory, np. meble kuchenne z białymi frontami. Jeśli zdecydujesz się na połyskujące fronty, blaty, ściany bądź podłoga powinny być matowe. Dobrze wykorzystaj całą przestrzeń – szafki wiszące, a najlepiej kuchnia w zabudowie są rozwiązaniem, które pozwoli Ci optymalnie wykorzystać miejsce.

Wykorzystaj także nowoczesne rozwiązania – płyta indukcyjna, kosze cargo, a nawet kontakty schowane w szufladach sprawią, że przestrzeń będzie wyglądać na większą, niż jest w rzeczywistości, a przy okazji będzie niezwykle funkcjonalna. Garnki indukcyjne czarne, kolorowe nowoczesne zazdrostki czy inne dodatki w wyrazistych kolorach przełamią kuchenną biel. Nowoczesne garnki na indukcję z odpinanymi uchwytami dodatkowo pozwolą Ci zadbać o cenną w małej kuchni przestrzeń.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *