KUCHNIA

Jak wybrać ładne sztućce? Zapytaliśmy o to specjalistów z firmy Gerlach

• Zakładki: 11


Równo ułożone, błyszczące sztućce nie tylko pracują na pierwsze wrażenie w kontakcie z posiłkiem, ale i tworzą podwaliny pod ogólne doznania kulinarne, odpowiadając za tworzenie atmosfery. To wszystko sprawia, że estetyka wykonania sztućców jest dla nas równie ważna co ich jakość, a czasami nawet ważniejsza. Klienci poszukują sztućców o określonej estetyce, by dopełnić wygląd potraw i uczynić ze stołu wyjątkowe miejsce do celebrowania ważnych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Jak znaleźć ładne sztućce?

Ładne sztućce, czyli jakie? 

Przeprowadzony w Edynburgu eksperyment pokazał, że używanie wysokiej jakości sztućców sprawia, że klienci są skłonni zapłacić o 15% więcej za posiłek niż osoby, które konsumują to samo danie przy użyciu sztućców niższej jakości. Odpowiednio dobrane sztućce wpływają na wygląd i tym samym smak potraw, poprawiając nasze doznania kulinarne. Nic dziwnego, że decydując się na zakup sztućców, zwracamy uwagę na ich stronę wizualną. Jako że kwestia urody jest sprawą subiektywną, pod pojęciem ładne sztućce kryją się sztućce spełniające nasze potrzeby estetyczne, dopasowane do wystroju jadalni, znakomicie komponujące się z posiadaną zastawą, pozwalające na stworzenie oprawy stołu w określonym stylu. 

Ładne sztućce czy sztućce funkcjonalne – co wybrać?

Poszukiwania sztućców przyciągających wzrok o prostych lub asymetrycznych liniach, w wersji klasycznej lub nowoczesnej, z porcelanowym lub drewnianym uchwytem nie mogą skupić się wyłącznie na stronie wizualnej. Nie możemy zapominać o tym, że sztućce w pierwszej kolejności służą celom użytkowym. Jeśli zakupisz najbardziej stylowe, najdroższe lub też w twoim odczuciu najładniejsze sztućce, ale będą one zbyt ciężkie, niewygodne w użyciu, źle leżące w dłoni, zepsujesz ogólne wrażenie kulinarne i radość z konsumowania posiłku. Mózg ocenia jedzenie, zanim trafi ono do ust. Za pomocą sztućców można zmienić jego ocenę. Odpowiednio dobrana waga i styl pasujący do charakteru zdarzenia sprawią, że ładne sztućce staną się kropką nad i budowania wrażeń kulinarnych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *