WNĘTRZA

Kuchnia w stylu industrialnym – jak wybrać zestaw garnków? Poznaj opinię specjalistów z firmy Gerlach

• Zakładki: 13


Kuchnia w stylu industrialnym to jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Niebanalne oświetlenie, wyeksponowane elementy instalacji, obecność betonu lub cegły na ścianach to tylko niektóre elementy nadające wnętrzu charakteru. Dopełnieniem takiej przestrzeni, swoistego rodzaju kropką nad i aranżacji, może być zestaw czarnych garnków.  Nada on kuchni bardziej przemysłowego charakteru.

Jakie garnki pasują do kuchni w stylu industrialnym?

W miejscu, które jest minimalistyczne i surowe, znakomicie sprawdzą się czarne naczynia kuchenne. Są nie tylko stylowe, ale i praktyczne. Poza tym, że cechuje je wysoka dekoracyjność, która dodaje wyrafinowania każdej kuchni, dzięki matowemu wykończeniu wszelkie smugi czy też odciski palców powstałe podczas użytkowania garnków są mniej widoczne niż w przypadku garnków o stalowym wykończeniu. Czarne naczynia, których sercem najczęściej jest stal nierdzewna, swój kolor zawdzięczają lakierowanej powłoce zewnętrznej. Nieporowata powierzchnia naczynia ułatwia czyszczenie naczyń. Jako że stal nierdzewna często pokryta jest warstwą materiału nieprzywierającego, takiego jak ceramika lub teflon, garnki nie wymagają intensywnego szorowania w celu usunięcia resztek potrawy. Czarna stal nierdzewna jest odporna na plamy i przebarwienia, więc zachowuje nienaganny wygląd po intensywnym użytkowaniu.  Ogromną zaletą czarnych garnków ze stali nierdzewnej jest niereaktywność, czyli brak wchodzenie w reakcje z jedzeniem. Dzięki czemu dania nie zmieniają smaku ani składu chemicznego. 

Zestaw czarnych garnków – rozwiązanie wielu zalet

Ergonomiczne uchwyty, zakrzywione linie, nowoczesne wzory – to wszystko sprawia, że zestawy czarnych garnków uważane są za stylowe.  Stanowią ekologiczne rozwiązanie, gdyż można je poddać recyklingowi w taki sam sposób, jak inne produkty ze stali nierdzewnej. Większość czarnych garnków ze stali nierdzewnej może być używana w zmywarce.  Ponadto doskonale współpracują z wszelkimi powierzchniami grzewczymi. Zestaw czarnych garnków  Gerlach ma wbudowany w dno dysk, który pozwala na korzystanie z garnków również na kuchenkach indukcyjnych. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *