WNĘTRZA

Stolik kawowy do nowoczesnego wnętrza

• Zakładki: 9


Stolik kawowy to mebel, który świetnie uzupełnia na przykład komplet wypoczynkowy w salonie czy też czytelniczy kącik przy biblioteczce. Nie jest niezbędny, ale w wyraźny sposób poprawia komfort naszego wypoczynku. Dlatego też warto w niego zainwestować. Tym bardziej, że może stanowić interesujący element aranżacji.

Stoliki kawowe w stylu glamour

Jeśli nasze wnętrza urządzone są w stylu glamour, albo chcemy dodać im nieco tego uroku, warto postawić na meble, które idealnie będą się wpisywać w taką stylistykę. Warto na przykład rozejrzeć się za stolikiem kawowym, nie tylko praktycznym, ale również designerskim. 

Stolik kawowy w stylu glamour może mieć wykończenia w kolorze złotym, na przykład metalowe nogi, często o geometrycznych kształtach. Istotny jest też blat. W tej stylistyce królują marmur i szkło. Są one nieco chłodne, ale niezwykle eleganckie. Ponadto pasują do wszystkich wzorów, kolorów czy faktur obecnych w danym pomieszczeniu.

Stoliki kawowe w stylu hygge

Kolejnym wnętrzarskim trendem, który od kilku lat wzbudza zainteresowanie jest styl hygge. Charakteryzuje się on przytulnością, doborem naturalnych materiałów. Stolik kawowy w stylu hygge powinien być wykonany z drewna. Mile widziane będzie nawet drewno surowe, w naturalnym kolorze. Styl hygge to prosta forma bez dodatkowych żłobień czy elementów dekoracyjnych.

Stoliki kawowe w stylu retro

Można również zdecydować się na klasyczny stolik vintage. Będzie on dobry do wnętrz gdzie na przykład sporo jest antyków, mebli retro. Tego typu stolik najczęściej wyróżni się żłobionymi nóżkami, elementami dekoracyjnymi, wykonany będzie z lakierowanego drewna. Raczej nie będzie pasować do minimalistycznych wnętrz, w których królują geometryczne formy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą MIRAT. W tym sklepie meblowym znaleźć można wysokiej jakości meble i akcesoria do różnych wnętrz.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *