KUCHNIA

Sztućce złote – hit czy kit? Czyli o najmodniejszych aranżacjach stołu.

• Zakładki: 17


Dla miłośników kulinariów, a także cieszenia się wykwintnymi potrawami w większym gronie, ważna jest nie tylko zawartość talerza, ale także oprawa temu towarzysząca. Żeby ucztować, nie potrzeba wielkiej okazji czy świątecznego dnia. Czasem po prostu wystarczy zadbać o elegancki wystrój stołu. Jakie elementy wystroju zasługują na szczególną uwagę w trendach na nadchodzący sezon? Specjalnie dla Was wybraliśmy najgorętsze trendy, dzięki którym Wasz stół zyska niepowtarzalny styl!

Styl glamour powraca na stoły!

Po wielu sezonach hołdowania stylowi minimalistycznemu i oszczędnej formie, do łask projektantów wnętrz powrócił styl glamour. Tym razem w nieco odmienionej, bardziej eleganckiej formie, nawiązującej swoim stylem do lat 20-30 XIX wieku. Wszystkie elementy dekoracyjne są niezwykle dystyngowane. Wciąż mamy do czynienia z blaskiem i dekorem, jednak w bardziej wysublimowanej formie. W praktyce oznacza to wybór szlachetnych materiałów, a także produktów wysokiej jakości. Wszystkie elementy stołu powinny być estetycznie dobrane, a ich wykonanie powinno być bardzo staranne. 

W przypadku zastawy stołowej trend glamour oznacza wielki powrót mody na sztućce ze złotymi zdobieniami. Idealnie w ten styl wpisuje się zestaw Celestia marki Gerlach. Te piękne sztućce złote mają wyłącznie dekoracyjne ornamenty, przypominające kształtem część pióra czy anielskie skrzydło. Taka elegancka zastawa będzie doskonałym uzupełnieniem eleganckiej porcelany w klasycznych stylu (złote zdobienie może być elementem łączącym). Nie zapomnijcie o serwetach w odcieniu miedzi lub starego złota! 

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
80 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *