SALON

Szynoprzewody – nowoczesne oświetlenie w salonie

• Zakładki: 16


Dobre oświetlenie pomieszczenia jest niezwykle istotne. Dobierając system oprawy, a także źródła światła, musimy pamiętać, że odpowiednia ilość światła o odpowiedniej barwie ma wpływ na samopoczucie mieszkańców, a także prezentację wnętrza. Dobre ustawienie światła może powiększyć dane wnętrze, to także doskonały sposób na wyeksponowanie elementów pomieszczenia. Oczywiście wybór opraw oświetleniowych powinien być także zgodny ze stylistyką salonu – tylko wtedy będzie tworzyć z całością aranżacji harmonijną całość. 

Dobór opraw oświetleniowych do nowoczesnego wnętrza bywa czasem nie lada wyzwaniem. Mimo że oferty sklepów są bardzo bogate, to wciąż niełatwo jest znaleźć modele lamp, które będą funkcjonalne, dopracowane pod względem designu, a do tego nie zrujnują naszego portfela. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na systemy szynowe. Dotychczas popularne były przede wszystkim w przestrzeniach handlowych i usługowych. Jednak wraz ze wzrostem popularności szynoprzewody zagościły również we wnętrzach mieszkalnych. 

Czym są szynoprzewody, z czego się składają?

Szynoprzewody stanowią kompleksowy system oświetleniowy danego pomieszczenia. W skład tego sytemu wchodzą szynoprzewody, złączniki i oprawy LED. Szynoprzewód montowany jest na suficie lub na ścianie. W ofertach producentów dostępne są szynoprzewody 1-fazowe i 3-fazowe. W przypadku modelu 1-fazowego w szynie są dwa przewody, w tym jeden fazowe – w momencie włączania światła, aktywujemy wszystkie punkty światła jednocześnie. Szynoprzewody 3-fazowe mają w sumie 4 przewody, w tym 3 z nich są fazowe. Dzięki takiemu rozwianiu możliwe jest stworzenie trzech scen świetlnych – każda z nich będzie uruchamiana osobnym przyciskiem, niezależnie od reszty systemu. 

Jakie są zalety szynoprzewodów?

Lubisz częste zmiany i eksperymentowanie z wystrojem wnętrza? W takim razie system szynowy przypadnie Ci do gustu. Zaletą szynoprzewodów jest pełna dowolność w aranżacji oświetlenia w salonie. Potrzebujesz w danym momencie mocniejsze oświetlenie na stół? Możesz po prostu skierować wiązkę światła w dowolnym kierunku, ustawiając ręcznie oprawę. W dowolnym momencie możesz także dodać lub zmienić oprawy. Wszystko zależy od Twojej wizji!

Artykuł powstał przy współpracy z LedCorn®

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *