OGRÓD I BALKON

Zabezpiecz balkon na zimę, stosując kilka prostych kroków!

• Zakładki: 69


Koniec roku to zazwyczaj czas porządków w domu, na podwórku, ale i na balkonie. Właśnie w tym czasie nasze balkony przechodzą okres hibernacji, więc musimy jak najdokładniej zabezpieczyć je przed złymi warunkami atmosferycznymi. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko roślin, ale i innego wyposażenia. Co zrobić, by w letnim sezonie na powrót cieszyć się zadbanym balkonem?

Jak zadbać o balkon zimą?

Ważnym etapem przygotowania balkonu do nadchodzących mrozów jest zabezpieczenie roślin przed przemarznięciem. Głównie tych, dla których trudno nam znaleźć miejsce w domu. Nie jest to jednak jedyne zadanie, które powinniśmy wykonać. Równie istotne jest zabezpieczenie drewnianych aranżacji znajdujących się na balkonie. Nietrudno się domyślić, że śnieg, niska temperatura i mroźny wiatr nie służą drewnianemu wyposażeniu i przyczyniają się do szybszego niszczenia takich elementów. Już w okresie jesiennym powinniśmy więc zaimpregnować drewniany balkon, uprzednio dokładnie go czyszcząc.

Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie donic. Niektóre z nich nie są przystosowane do mrozu, więc mogą pękać. Dzieje się tak z uwagi na ich porowatą strukturę, która umożliwia wchłanianie wody. Jak wiadomo, zamarznięta woda zwiększa swoją objętość. Bezpieczniej jest zatem zdecydować się na donice drewniane lub ceramiczne.

Czysta podłoga i parapet na balkonie to kwestia, o której również nie powinniśmy zapomnieć. Jeśli nie chcemy, by pod warstwą śniegu zalegały nam śmieci, musimy przede wszystkim pozbyć się jesiennych liści. Mało kto pamięta o pielęgnacji parapetów, a jest to zadanie tak samo istotne. Metoda czyszczenia zależy od materiału, z którego parapet został wykonany. Na pewno warto zaopatrzyć się w profesjonalne środki do konserwacji takich powierzchni.

Zadbanie o balkon przed zimą nie jest trudne, ale wymaga kilku podstawowych prac. Dzięki temu w sezonie letnim i wiosennym będziemy mogli z powrotem zazielenić przestrzeń.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
124 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *