WNĘTRZA

Aranżacja domu w stylu skandynawskim – o tym, jak urządzić dom w stylu skandynawskim opowiadają specjaliści z firmy Panas

• Zakładki: 18


Styl skandynawski podbił serca Polaków już kilka lat temu. Nic dziwnego – design skandynawski łączy w sobie to, czego wielu z nas brakuje. Nowoczesność połączona z przytulnymi akcentami, naturalne materiały i stylowe dodatki – podpowiadamy, jak urządzić dom w stylu skandynawskim.

Czym wyróżnia się dom w stylu skandynawskim?

Aranżacja domu w stylu skandynawskim to nadal popularne rozwiązanie. Mamy wrażenie, że – za sprawą uniwersalnych rozwiązań – długo nie wyjdzie ono z mody. Styl skandynawski jest niezwykle udanym połączeniem nowoczesności, natury i designu, który ma sprawić, że w skandynawskich miejscach chce się przebywać i chce się mieszkać. Skandynawowie wypracowali bowiem stylistykę, która pomaga uporać się z nienajlepszym nastrojem, wynikającym z krótkich dni i braku światła słonecznego. Dlatego dom w stylu skandynawskim powinien być jasny. Możliwie duża okna powinny wpuszczać jak najwięcej promieni słonecznych, a sztuczne oświetlenie doskonale sprawdzać się po zmroku. Nie ma tutaj miejsca ani na przepych, ani na przesadny minimalizm. Obowiązuje harmonia, wyważenie, które osiągamy dzięki jasnym kolorom, naturalnym materiałom i ograniczonej liczbie dodatków.

Aranżacja domu w stylu skandynawskim w pigułce – najważniejsze założenia

Dom w stylu skandynawskim zaprasza domowników i gości i zachęca do pozostania w nim jak najdłużej. Efekt taki osiągamy dzięki jasnym kolorom – dominuje tutaj biel, szarość, beż czy ecru. Wnętrza jednak nie mogą stwarzać pozoru sterylnych, dlatego decydując się na całkowicie białe ściany, musimy zadbać, by meble i dodatki dodały wnętrzom nieco kolorytu. Warto jedną ścianę pomalować na pastelowy kolor, w oknach powiesić pastelowe zasłony, a na sofie położyć miękki i przytulny koc. Na ścianach możemy powiesić ulubiony obraz lub grafikę, doskonale sprawdzą się także drewniane ramki z rodzinnymi zdjęciami. Na stole czy ławie kawowej nie powinno zabraknąć małego bukietu świeżych kwiatów lub przyjemnego dla oka stroika.

Jak wykończyć dom w stylu skandynawskim?

Dom w stylu skandynawskim powinniśmy wykończyć, stosując naturalne materiały – drewno, szkło, elementy metalu i tekstylia pozwolą stworzyć przytulną atmosferę. Wszędzie, gdzie jest to możliwe, na podłodze powinien znaleźć się parkiet lub deska barlinecka. W kuchni i łazience możemy położyć płytki imitujące parkiet, choć nie jest to oczywiście jedyne możliwe rozwiązanie. W salonie czy sypialni nie może zabraknąć dywanu, który podkreśli skandynawski styl. Jeśli aranżujemy piętrowy dom w stylu skandynawskim, musimy zadbać również o odpowiednie schody drewniane – najlepiej dywanowe bez policzkowych belek, z subtelną poręczą lub bez balustrady.

Aranżacja domu w stylu skandynawskim to inwestycja w dobre samopoczucie, komfort i wygodne sprzątanie. Nie musimy się obawiać, że wnętrza naszego domu przestaną być modne. Z powodzeniem wpleciemy w nie także nowoczesne rozwiązania, takie jak rozsuwane drzwi, które schowamy w ścianie czy inteligentny system zarządzania światłem. Wszystko to sprawia, że w dalszym ciągu wielu inwestorów urządza dom w stylu nowoczesnym.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
133 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *