SYPIALNIA

Śpij dobrze! Zalety pościeli bawełnianej

• Zakładki: 70


Szukasz pościeli, w której będziesz spał wygodnie i zdrowo? Może być nią właśnie pościel bawełniana. Poznaj zalety materiału i zdecyduj, czy do Ciebie przemawiają. Przekonaj się, dlaczego pościel bawełniana jest najczęściej wybierana w Polsce!

Popularna, ale nie pospolita

Popularna tkanina bawełniana pościelowa stanowi najczęstszy wybór Polaków. Czy dlatego, że jest tania? Niewątpliwie, ale nie tylko. Pościel bawełniana ma szereg zalet, dzięki którym gwarantuje komfortowy i zdrowy sen. Jest hipoalergiczna i higroskopijna. Naturalne cechy bawełny sprawiają, że wchłania wilgoć, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza latem i w trakcie choroby, gdy podczas snu pocimy się bardziej niż na co dzień.

Higroskopijność to jedna z cech, które czynią pościel bawełnianą doskonałą i latem, i zimą. Drugą cechę stanowi przewiewność czy też przepuszczalność powietrza. Lekka pościel zapobiega przegrzaniu się w noce upalne i zmarznięciu w zimne.

Bawełna – królowa pościeli

Być może zauważyłeś, że w hotelach i szpitalach wykorzystuje się właśnie pościel bawełnianą. Nie odpowiada za to żaden kanon ani tradycja. Wybór jest praktyczny. Pościel z bawełny wyróżnia się ogromną trwałością, łatwością do usuwania zabrudzeń, możliwością prania w wysokich temperaturach i prasowania, co dodatkowo usuwa wirusy i bakterie. Nie trzeba jej krochmalić.

Za wykorzystaniem pościeli bawełnianej w domowej sypialni przemawia fakt, iż ogromna wytrzymałość przekłada się na możliwość barwienia materiału na różne sposoby. Kolor nie zmywa się po kilku praniach, więc pościel okazuje się propozycją nie tylko praktyczną, ale również estetyczną – przyjemną dla oka.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Fratex.com.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
92 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *