SYPIALNIA

Sypialnia na antresoli — praktyczne rozwiązanie czy niepotrzebna zachcianka?

• Zakładki: 64


Jednym z ciekawszych i bardziej funkcjonalnych sposobów na zagospodarowanie przestrzeni głównie w wysokich pomieszczeniach jest budowa antresoli. To dodatkowa powierzchnia pod sufitem, którą można urządzić na najróżniejsze sposoby. Większość osób decyduje się na wybudowanie antresoli, by służyła jako sypialnia. Czy to faktycznie funkcjonalne rozwiązanie?

Jaka wysokość antresoli?

Jednym z kluczowych aspektów, który należy wziąć pod uwagę przy budowie antresoli, jest jej wysokość. By mieszkańcy mogli się po niej swobodnie poruszać, musi być wysoka na minimum 2,1 do 2,2 metrów. Pozwoli nam to na zaaranżowanie antresoli na charakter salonu lub małego gabinetu. Jeśli jednak pragniemy umieścić na niej łóżko, wysokość powinna wynosić do 120 centymetrów. Pozwoli nam to swobodnie usiąść. Należy pamiętać o odpowiedniej wysokości mieszkania, by poruszanie się pod antresolą nie stanowiło problemu dla domowników.

Wejście na antresolę

Kolejnym ważnym elementem jest wejście na antresolę. Najczęściej są to schody proste lub kręcone z balustradą. Takie zabezpieczenie jest konieczne, jeśli z antresoli korzystają także dzieci. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest standardowa drabinka, która sprawdzi się do antresoli w charakterze sypialni. Niektórzy decydują się także na wykonanie specjalnej zabudowy będącej schodkami o zróżnicowanej wysokości.

Aranżacja i inne elementy

Aranżacja sypialni na antresoli to czysta przyjemność. Wystarczy umieścić na niej kilka oryginalnych dekoracji, ale także funkcjonalnych dodatków, by przystosować ją do komfortowego użytkowania. Nie powinniśmy zapominać o oświetleniu, które może stanowić między innymi lampka nocna lub taśma LED. Wtedy też warto zrezygnować z mocnego oświetlenia sufitowego i postawić na lampy kierunkowe.

Stworzenie sypialni na antresoli to bardzo ciekawe pomysł na zyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej. Warto się nad tym zastanowić, jeśli mamy wystarczająco wysokie mieszkanie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
165 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *