BUDOWA I REMONT

Brama dwuskrzydłowa – praktyczne rozwiązanie dla ceniących wygodę

• Zakładki: 8


Czasami proste rozwiązania są najlepsze i świetnym tego przykładem jest brama dwuskrzydłowa. Można wybrać taką wykonaną ze stali. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać szerokość, na którą warto postawić.

Brama dwuskrzydłowa ze stali – tanie i estetyczne rozwiązanie

Brama dwuskrzydłowa może być np. wykonana ze stali, która została zabezpieczona przed korodowaniem. Można tutaj zdecydować się na pojedyncze ocynkowanie, ale też podwójne zabezpieczenie w formie ocynkowania oraz malowania proszkowego. Trzeba przyznać, że taka brama jest odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na rdzę i nawet po latach może świetnie się prezentować. Trzeba przyznać, że bramy dwuskrzydłowe są niezwykle eleganckie. Mają zastosowanie jako bramy wjazdowe na posesje prywatne, ale i firmowe. Sprawdzą się w przypadku wąskich terenów, gdyż nie zajmują dużo miejsca przy otwieraniu. 

Jaka szerokość bramy najlepiej się sprawdzi?

Standardowo brama dwuskrzydłowa powinna mieć szerokość 4 metrów. Taki wymiar uznaje się bowiem za uniwersalny. Jednocześnie bramy dwuskrzydłowe mogą mieć wysokość 1,5 metra, ale też mogą być wyższe i mieć wysokość 1,7 metra. Dostępne są modele minimalistyczne, a więc takie wykonane z profilu pionowego. Można też postawić na klasyczne, a więc wykonane z kątownika. Jeżeli szukacie bram najbardziej reprezentacyjnych, to wybierzcie modele wykonane z profilu ozdobnego. Nie można zapominać jeszcze jak ważna jest kolorystyka i tutaj dostępne są standardowe kolory takie jak: czarny, grafitowy, zielony czy też brązowy. Naprawdę łatwo dopasujecie kolor bramy do posesji czy też tynku. Duże znaczenie ma także fakt, że brama wjazdowa ze stali nie jest bardzo droga. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
3 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *