KUCHNIA

Ciekawe dekoracje do kuchni — zoom na ściany

• Zakładki: 55 • Komentarz: 1


Jednym ze sposobów na urozmaicenie aranżacji dowolnego pomieszczenia jest udekorowanie jego ścian. Sprawdzi się to również w kuchni, szczególnie że możliwości i pomysłów jest mnóstwo. Dekoracje mogą motywem nawiązywać do gotowania, ale i do wszystkiego tego, z czym identyfikują się domownicy. Jakie propozycje oferuje nam rynek?

Szklane panele dekoracyjne

Panele szklane umieszczane na ścianie nad kuchennym blatem to jedna z najbardziej pożądanych dekoracji. Na panelach mogą znajdować się najróżniejsze wzory od morskich po roślinne, ale mogą to być także pojedyncze symbole lub całe panoramy. Panele ze szkła hartowanego są dość łatwe w montażu i bezproblemowo się je czyści. Panele z powodzeniem mogą stanowić alternatywę dla płytek i wyglądać przy tym znacznie bardziej elegancko.

Tapeta i fototapeta

Współczesne dostępne w wielu sklepach tapety zdecydowanie różnią się od tych, które pamiętamy z mieszkań naszych babć i dziadków. Na lepsze zmieniła się przede wszystkim ich jakość wykonania i trwałość. Nie bez znaczenia są też wzory i kolory, których obecnie jest naprawdę dużo. Nietrudno jest więc wybrać tapetę, która dopełni wystrój kuchni. Do wyboru mamy także nowoczesne fototapety przedstawiające w większości zapierające dech w piersiach widoki, ale nie tylko. Kto nie chciałby mieć w kuchni na ścianie plaży lub klimatycznego lasu?

Tablica kredowa

Kolejną ciekawą propozycją ozdoby do kuchni jest tablica kredowa, która obok funkcji dekoracyjnej posiada także wartość użytkową. Może stać się swego rodzaju rodzinnym notesem do zapisywania planu dnia lub tygodniowego jadłospisu. Takie tablice szybko zdobędą serca najmłodszych domowników i stworzą dla nich przestrzeń do kreatywnych rysunków.

Dekoracje ścienne do kuchni mają różne oblicza. Warto zauważyć, że wiele z nich może nie być jedynie ozdobą, ale i elementem użytkowym, z którego skorzystają wszyscy domownicy. Wystarczy popuścić wodze fantazji.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
89 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *