BUDOWA I REMONT

Czym powinny charakteryzować się drzwi zewnętrzne?

• Zakładki: 8


Bez względu na to, czy mieszkamy w mieszkaniu, czy domu jednorodzinnym, drzwi zewnętrzne stanową bardzo istotny element. Przede wszystkim pomagają podnieść poziom bezpieczeństwa, lecz nie tylko. Przy wyborze modelu drzwi, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Czym dokładnie powinniśmy się kierować?

Materiały do wykonania drzwi zewnętrznych

Nie da się nie zauważyć, iż producenci drzwi wejściowych wykorzystują różne materiały do wytwarzania stolarki drzwiowej. To właśnie od tych materiałów zależy, jakimi cechami będą się charakteryzować gotowe drzwi. Najczęściej możemy spotkać się z drzwiami:

  • drewnianymi wykonanymi z drewna rodzimych drzew, jak i egzotycznych,
  • z płyt drewnopodobnych MDF lub HDF,
  • z PCV, czyli płyt wielokomorowych, które izoluje się pianką poliuretanową, styropianem lub wełną mineralną,
  • z aluminium,
  • z włókna szklanego, które wykonuje się na ramie z drewna,
  • metalowymi wytwarzanymi z profili stalowych bądź ze stalowych ocynkowanych blach.

Jakie powinny być drzwi zewnętrzne?

Podczas poszukiwania idealnych drzwi wejściowych do domu musimy mieć świadomość, że będzie to jeden z większych wydatków. Odpowiedni model powinien być przede wszystkim odporny na czynniki atmosferyczne i działanie promieni UV, którym będzie codziennie poddawany. Nie bez znaczenia jest ich trwałość oraz poziom izolacji termicznej. Dobrze będzie zwrócić również uwagę na odpowiednie wzmocnienie. Nie jest bowiem tajemnicą, że to właśnie wejściowe drzwi ochraniają nas i naszych bliskich przed potencjalnym włamaniem czy wtargnięciem na nasz teren osób niepożądanych. Pamiętać musimy o właściwych wymiarach drzwi, by móc swobodnie z nich korzystać. Dla niektórych osób istotny jest wygląd i nie ma w tym nic dziwnego. Drzwi zewnętrzne w końcu swego rodzaju wizytówka naszego domu lub mieszkania.

Drzwi zewnętrzne Wikęd

Jakie modele drzwi powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na trwałości, funkcjonalności i estetyce? Na pewno wszystkie te podstawowe wymagania spełniają drzwi zewnętrzne Wikęd. Producent oferuje drzwi w 5 podstawowych liniach, w których to do wyboru mamy kilka wzorów oraz kolorów. Dzięki temu nie będziemy mieć problemu z wybraniem drzwi stylistycznie pasujących do reszty aranżacji. Nie można przejść obojętnie obok spersonalizowanych detali drzwi Wikęd i ich wysokiej jakości. Taki produkt będzie stanowić wizytówkę naszego domu, jednocześnie zapewniając nam bezpieczeństwo oraz ciepło.

Drzwi zewnętrzne Wikęd oraz inne elementy stolarki drzwiowej i okiennej dostępne są w ofercie hurtowni materiałów budowlanych Budmar Zgierz.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *