BUDOWA I REMONT

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzację w mieszkaniu?

• Zakładki: 35


Ciągłe zmiany klimatyczne, jakie zachodzą na świecie mają realny wpływ na nasz komfort życia. Coś na ten temat wiedzą mieszkańcy mieszkań w blokach – szczególnie tych o wystawie południowej lub zachodniej. W trakcie letnich miesięcy mieszkania te przypominają raczej saunę, niż przestrzeń do komfortowego życia. Najskuteczniejszym sposobem, aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniach jest klimatyzacja. Co warto wiedzieć na temat tej instalacji zanim zdecydujemy się na jej montaż? 

Klimatyzacja w mieszkaniu od formalnej strony

Zanim przystąpimy do doboru klimatyzatora i jego montażu w mieszkaniu, należy dopełnić wszelkich formalności. To uchroni nas przed ewentualnymi kłopotami, a nawet koniecznością demontażu klimatyzatora. Przede wszystkim należy uzyskać pisemną zgodę administracji, lub wspólnoty mieszkaniowej, ponieważ montaż klimatyzacji wiąże się z ingerencją w wygląd elewacji budynku. 

Jaki klimatyzator do mieszkania wybrać?

Wybierając klimatyzator warto zwróć uwagę nie tylko na jego moc, ale także klasę energetyczności. Nowoczesne urządzenia w mniejszym stopniu wpłyną na wysokość rachunków za prąd. Warto wybrać model z dodatkowymi filtrami i funkcją jonizacji powietrza, co w znacznym stopniu zwiększy jego jakość. Dla komfortu mieszkańców i sąsiadów istotna jest też głośność pracy. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Eko-Klimat.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *