BUDOWA I REMONT

Gdzie stosuje się lekkie stropy panelowe?

• Zakładki: 6


Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na nowe przestrzenie mieszkalne, coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. To inspiruje branżę budowlaną do unowocześniania dotychczasowych rozwiązań, tak by zmniejszyć czas danych etapów budowy i usprawnić prace. Z tego powodu w budownictwie domów jednorodzinnych coraz popularniejszym rozwiązaniem są stropy panelowe. Do stropów panelowych zaliczamy następujące systemy:

  • Teriva Panel
  • Smart
  • Vector

System stropów panelowych polega na budowaniu stropu z gotowych prefabrykatów – betonowych paneli. Wykonywanie stropu z gotowych paneli nie wymaga zbrojenia górnego, a także układania dodatkowych pustaków. Takie rozwiązanie w znaczący sposób ogranicza ilość użytych materiałów, czas potrzebny na wybudowanie stropu, a także liczbę pracowników i sprzętu niezbędnego podczas montażem. 

Zalety stropów panelowych – trwałe i szybkie rozwiązanie

Stropy panelowe są doskonałym rozwiązaniem w domach wielorodzinnych. Dzięki odpowiedniej budowie i zastosowanym materiałom w znaczący sposób został zwiększony komfort akustyczny między piętrami. Stosując stropy panelowe, już na etapie budowania ich możesz ukryć przewody wentylacyjne rekuperacji, czy inne elementy domowych instalacji. Równa powierzchnia dolna stropu zapewnia estetyczne wykończenie. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BudMater

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *