OGRÓD I BALKON

Jak dobrać wysokość siatki ogrodzeniowej? Poznaj opinię ekspertów z firmy STAL

• Zakładki: 291


Każde ogrodzenie ma do spełnienia konkretną funkcję. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na płot betonowy, czy też ogrodzenie z siatki jego rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa poprzez utrudnianie dostępu na teren posesji osobom nieproszonym. Ogrodzenie nie powinno zakłócać estetyki otoczenia, dlatego też ważną kwestią jest wybór odpowiedniej wysokości. 

Zarówno siatki ogrodzeniowe ocynkowane, jak i powlekane występują w kilku rozmiarach. 

  • 1 m (0,96 m, 1,18 m, 1,2 m),
  • 1,5 m,
  • 1,7 m,
  • 1,8 m,
  • 2 m.

Siatki o niestandardowej wysokości, np. 2,5 m, można zamówić indywidualnie bezpośrednio od producenta siatki ogrodzeniowej

Jak wybrać odpowiednią wysokość siatki ogrodzeniowej? 

Standardowe ogrodzenie z siatki ma wysokość 1,5-1,8 m. Jeśli siatka nie jest ułożona bezpośrednio na gruncie, płot jest oczywiście wyższy. Jeśli chcesz zapewnić sobie i swojej rodzinie poczucie bezpieczeństwa, możesz rozważyć zainstalowanie siatki ogrodzeniowej o wysokości co najmniej 1,8 m. Zgodnie z przepisami na ogrodzeniu tego typu i wyższym możesz zainstalować drut kolczasty. Gdy twoim celem jest ochrona domu przed hałasem lub spojrzeniami cudzych osób, możesz rozważyć zainstalowanie siatki ogrodzeniowej o wysokości co najmniej 2 m. W tym przypadku warto zainwestować również taśmy maskujące.  Płot o takiej wysokości sprawdzi się również wtedy, gdy masz dużego psa, który nadmiernie interesuje się tym, co jest za siatką, od czasu do czasu próbując ją sforsować. Pamiętaj, że jeśli wysokość ogrodzenia przekroczy 2,2 m, przed rozpoczęciem budowy trzeba będzie uzyskać pozwolenie na budowę od właściwego organu administracji publicznej. Na granicy działek najlepiej sprawdzi się płot z o wysokości 1,5 m lub 1,7 m. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
228 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *