KUCHNIA

Jak urządzić kuchnię w industrialnym stylu? Najlepsze inspiracje od Venetti na 2023 rok!

• Zakładki: 7


Styl industrialny ma swoje źródła w Stanach Zjednoczonych. Najważniejszym miastem, w którym narodził się ten styl aranżacji wnętrz jest Detroit, które sławne jest ze swojej przemysłowej przeszłości. Jednak popularność tego stylu już dawno pokonała ocean i dotarła do Europy, goszcząc tutaj na dłużej. Wnętrza utrzymane w klimacie przemysłowym są niezwykle popularne także w Polsce, a moda na adaptację starych wnętrz na nowoczesne mieszkania loftowe dała życie niejednej zabytkowej fabryce. Industrialny styl to połączenie wysokiej klasy designu i materiałów z minimalizmem i surowością charakterystyczną dla przemysłowych wnętrz. Loftowy styl można stworzyć we wnętrzach na różnych poziomach – zarówno dobierając odpowiedni rodzaj wnętrza, wykańczając wnętrze w konkretny sposób, a także dobierając meble i dodatki w odpowiednim stylu. Industrialny styl pasuje do każdego wnętrza, jednak naszym zdaniem, najlepiej w przemysłowym wcieleniu wygląda kuchnia. Dowiedz się, w jaki sposób przemienić kuchnię we wnętrze rodem z amerykańskiego loftu. 

Kuchnia w stylu industrialnym – dobieramy meble, kolory, materiały

Jakie wnętrze nadaje się na urządzenie kuchni loftowej? Zdecydowanie każde – należy tylko zadbać o odpowiednie dobór materiałów wykończeniowych, oświetlenia, a przede wszystkim mebli – nie zapominamy także o detalach! Bardzo ważne, żeby przestrzeń kuchni industrialnej była jasna. Doskonale prezentować będą się oprawy w przemysłowym klimacie, np. nawiązujące do stylistyki fabryki high bay w kolorze czarnym lub srebrnym. A jakie meble? Zarówno w części kuchennej, jak i jadalnianej stawiamy na minimalizm i prostotę. Bardzo dobrze w kuchni loftowej będą prezentować się meble kuchenne wykonane z połączenia pięknego drewna z elementami z czarnej stali. Absolutnym hitem są krzesła, stoły lub hokery ze stalowymi nóżkami w geometrycznym kształcie. Takie meble są niezwykle efektowne i praktycznie same w sobie stanowią najlepszą ozdobę wnętrza. Pamiętajcie, aby meble i dodatki, które wybierzecie do kuchni industrialnej były najlepszej jakości. Każdy z elementów powinien być prosty pod względem dekoru, ale jego linia i jakość wykonania powinny być wyszukane.  

Bardzo ważne jest, aby każdy z elementów kuchni industrialnej grał ze sobą. Jeżeli decydujecie się na meble stworzone z połączenia drewna i czarnej stali, to bądźcie konsekwentni i dobierzcie pozostałe dodatki do wnętrza w tym samym stylu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
66 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *