BUDOWA I REMONT

Jak wybrać napęd do bramy skrzydłowej? Czym się kierować?

• Zakładki: 9


Automatyka do bram to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne wjeżdżanie i wyjeżdżanie z terenu posesji. O przydatności napędu bramy można przekonać się podczas opadów deszczu, lub śniegu, a także w wietrzne i chłodne dni. Napęd do bramy to nie tylko większa wygoda korzystania, ale także poprawa bezpieczeństwa domowników. Nowoczesne napędy wyposażone są w liczne czujniki i systemy, które m.in. chronią przed zgnieceniem obiektów znajdujących się w strefie ruchu bramy. Planujesz zakup automatyki do bramy skrzydłowej? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jaki parametry są ważne, aby napęd działał bez zarzutów. 

Wybierz napęd do bramy sprawdzonego producenta

Aktualnie dostępnych jest wiele modeli napędów do bram. Niektóre z nich kuszą swoją wyjątkowo niską ceną. Jednak czy warto kupić tani napęd do bramy nieznanego producenta? Najczęściej urządzenia te pochodzą od azjatyckich producentów. Wykonane są z niskiej jakości materiałów, na próżno też oczekiwać opieki serwisowej. W efekcie często dochodzi do awarii i konieczności wymiany napędu na nowy. Lepszym wyborem jest napęd do bramy sprawdzonego, europejskiego producenta – takiego jak Beninca. W tym przypadku możemy liczyć na opiekę serwisu gwarancyjnego, wysoką jakość wykonania i trwałość podzespołów. 

Dopasuj napęd do konkretnej bramy skrzydłowej

Jeżeli kupujesz napęd do zamontowanej już bramy wjazdowej, wówczas musisz dokładnie sprawdzić jej parametry. Złe dopasowanie napędu do bramy, może skutkować awarią, a nawet trwałym uszkodzeniem.  Dlatego zanim zamówisz dany model napędu, koniecznie sprawdź następujące parametry bramy:

  • długość skrzydła bramy – wszystkie napędy mają podaną w specyfikacji długość skrzydła bramy. Warto też zwrócić uwagę na wypełnienie bramy. W przypadku bram w pełni zabudowanych, należy dobrać siłownik przeznaczony do dłuższych bram, ponieważ w przypadku wiatru występować będą dodatkowe opory. 
  • waga bramy – producent zwykle podaje ciężar skrzydła. Dobierając napęd d bramy skrzydłowej, należy pamiętać, aby zachować około 25% zapas. Dzięki temu wydłużymy żywotność napędu do bramy
  • intensywność użytkowania – wybierając napęd do bramy warto odpowiedzieć sobie na pytanie ile średnio dziennie cykli będzie musiała wykonać brama. Jest to ważne, ponieważ napędy do użytku na parkingach wspólnot mieszkaniowych czy firmowych muszą być bardziej wytrzymałe. 

Niezależnie, jaki napęd do bramy wybierzecie, pamiętajcie, ze kluczowe jest także jego odpowiednie serwisowanie i konserwowanie. 

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *