BUDOWA I REMONT

Jaką bramę wybrać i jak dobrać napęd do bramy?

• Zakładki: 56


W naszych domach chcemy czuć się bezpiecznie. Umożliwiają nam to liczne systemy bezpieczeństwa, w tym solidne ogrodzenie wraz z bramą wjazdową. Dla poprawy komfortu życia, a także bezpieczeństwa warto bramę wjazdową wyposażyć w odpowiedni napęd. Planujesz remont ogrodzenia, a może właśnie wybierasz ogrodzenie posesji? Dowiedz się, jak odpowiednio dobrać bramę wjazdową i dopasowaną do niej automatykę. 

Rodzaje bram do domów jednorodzinnych 

Bramę wjazdową powinniśmy dopasować do naszych preferencji, stylu w jakim utrzymana jest posesja, a także do możliwości technicznych. Bramy wjazdowe dostępne są w wersji rozwieralnej – jedno lub dwuskrzydłowe, a także przesuwne. Bramy jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe najlepiej sprawdzą się w przypadku posesji z długim i równym podjazdem. Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią przed bramą, lub jeżeli nasz podjazd jest pod mocnym skosem, wówczas najlepszym wyborem będzie brama przesuwna, która podczas otwierania chowa się wzdłuż ogrodzenia. Modele bram dostępne są w rożnych wariantach wykończenia – najczęściej wykonane są z metalu lub z drewna. 

Jak dobrać automatykę do bramy?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem – niezależnie czy wybierzemy bramę przesuwną czy skrzydłową – jest wyposażenie ją w napęd. Takie rozwiązanie pozwala zautomatyzować pracę bramy, a także wygodnie nią zarządzać. Posiadając bramę z napędem wygodnie otworzymy i zamkniemy bramę wjazdową, nie wysiadając przy tym z samochodu. Warto wiedzieć, że istnieją także nowoczesne sterowniki które umożliwiają zarządzanie bramą z poziomu smartfonu, z dowolnego miejsca na świecie. Dobierając napęd do bramy automatycznej warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, co pomoże dobrać najlepsze urządzenie.

  • jak intensywnie będzie użytkowana brama? – w przypadku domów jednorodzinnych będzie to około kilku cykli na dobę, kiedy domownicy wyjeżdżają do pracy, na zakupy, wracają do domu. W przypadku domów wielorodzinnych czy wspólnot mieszkaniowych użytkowanie będzie znacznie intensywniejsze, co warto wziąć pod uwagę.
  • jaka jest waga bramy? – ten parametr jest bardzo ważny, ponieważ waga i wielkość bramy mają bezpośredni wpływ na prawidłowe działanie napędu. Zbyt ciężka brama może spowodować poważną awarię siłowników!

Wybierając napęd do bramy, warto swój wybór skonsultować ze specjalistą, który doradzi najlepsze rozwiązanie. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Beninca.

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *