BUDOWA I REMONT

Jaką wybrać szlifierkę do szlifowania drewna? Sklep Elektromajster radzi.

• Zakładki: 5


Dobrej jakości narzędzia w znaczący sposób ułatwiają pracę – zarówno profesjonalistom podczas realizacji zleceń, jak i amatorom podczas pracy w warsztacie. Jednak w przypadku specjalistów używających narzędzi na co dzień, ich wybór nowego sprzętu opiera się na wiedzy i doświadczeniu. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z majsterkowaniem i nie masz odpowiedniej wiedzy na temat narzędzi, warto skorzystać z poradnika. W dzisiejszym artykule, wraz ze sklepem internetowym Elektromajster doradzimy jaką szlifierkę do drewna wybrać, by sprawdziła się w domowym warsztacie, podczas prac remontowych, czy na działce. 

Jakie są rodzaje szlifierek i ich zastosowanie?  

Planując zakup szlifierki warto zastanowić się, do jakiego celu będziemy jej potrzebować. W sklepach dostępne są różnego typu szlifierki do drewna, a do najpopularniejszych należą:

  • taśmowe
  • mimośrodowe
  • oscylacyjne
  • szlifierki typu delta 

Szlifierka do drewna jest jednym z częściej używanych narzędzi, dlatego warto zaopatrzyć w nią swój garaż, czy domowy warsztat. Każdy z typów szlifierek do drewna znajduje zastosowanie w innych działaniach, a także na innym rodzaju powierzchni. Jeżeli potrzebujesz szlifierki, przy której pomocy poddasz obróbce duże i dość płaskie powierzchnie, doskonałym wyborem będzie szlifierka taśmowa. Wyróżnia sią ona niezwykłą wydajnością. Przy jej użyciu można obrabiać lite drewno, płyty meblowe i lakierowane. Najczęściej wybierane są do warsztatów, do renowacji mebli, lub prac stolarskich. Warto pamiętać, że specyfika budowy szlifierki taśmowej uniemożliwia swobodne dotarcie do narożników. 

Jeżeli potrzebujecie szlifierki do drewna, przy pomocy której zrobicie remont, odnowicie stary mebel, drzwi, lub pozbędziecie się starej farby, to świetnym rozwiązaniem jest szlifierka mimośrodowa. Narzędzie to dobrze się sprawdzi do obróbki drewnianych powierzchni, które mają pewne nierówności. Szlifierki mimośrodowe mogą pracować w dwóch trybach – obrotowym i oscylacyjnym. Z tego powodu szlifierki mimośrodowe są bardzo uniwersalne w działaniu i wykorzystasz je przy wielu pracach w warsztacie, podczas remontów, a także przy odnawianiu mebli. Co najważniejsze, umożliwiają one także obróbkę metalu – nie tylko powierzchni drewnianych. Powierzchnia szlifująca ma okrągły kształt i może różnić się wielkością w zależności od modelu. 

Do precyzyjnego szlifowania i dla miłośników majsterkowania polecamy szlifierkę oscylacyjną typu delta. Specyficzny kształt pozwala dotrzeć we wszystkie zakamarki. Idealnie sprawdzi się do szlifowania drewnianych dekoracji, krzeseł, a także wszelkich detali.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *