OGRÓD I BALKON

Jaki basen do ogrodu wybrać? Tylko budżetowe propozycje!

• Zakładki: 292


Lato to taki czas, kiedy każdy z nas marzy o przydomowym basenie. Możliwość zanurzenia się w przyjemnie chłodnej wodzie w letnie upały to prawdziwy luksus. Ale czy to znaczy, że na basen trzeba wydać dużo pieniędzy? Niekoniecznie. Na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań, które nie ustępują jakością i wygodzie tradycyjnym basenom, ale są dostępne w przystępnej cenie. Jaki basen ogrodowy wybrać, żeby nie zrujnował domowego budżetu?

Tanie baseny ogrodowe

W sklepach znajdziemy między innymi baseny ogrodowe rozporowe (nabierają końcowego kształtu dopiero po napełnieniu wodą), stelażowe (ścianki utrzymane w pozycji pionowej przez ramę i stelaż, całość wsparta mocnymi podporami) i dmuchane (najtańsza opcja dostępna w każdym markecie). Takie baseny ogrodowe można zdobyć nawet za kilkaset złotych. Ciekawą opcją są też gotowe baseny ogrodowe wkopywane

Baseny ogrodowe wkopywane

Baseny ogrodowe wkopywane to baseny wykonane z poliestru z powłoką z włókna szklanego, które nadaje im wysoką elastyczność, a poliestrowy materiał – odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV. Montaż takiego basenu wkopywanego jest zasadniczo tańszy od budowy tradycyjnego basenu, a sam basen jest w pełni wodoszczelny dzięki nakładce z żywicy winyloestrowej, a dodatkowo bardzo mocny, ale miękki w dotyku. Dostępny też w wielu różnych kształtach i z możliwością dobudowania zadaszenia. Takie opcje będą zdecydowanie bardziej przyjazne domowemu budżetowi, a Wy będziecie mogli cieszyć się basenem przez całe lato.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wood Pool – producent basenów i zadaszeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
250 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *