WNĘTRZA

Jakie drzwi do szafy wnękowej? Poradnik Indeco

• Zakładki: 6


Planujesz zamontować szafę wnękową w przedpokoju, sypialni lub gabinecie? Sprawdź, jakie zalety mają drzwi przesuwne, uchylne, łamane i inne. Poznaj najlepsze propozycje z oferty firmy Indeco, by stworzyć szafę funkcjonalną, elegancką i trwałą, a przede wszystkim ściśle dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.

Drzwi uchylne do szafy wnękowej

Jeśli cenisz rozwiązania klasyczne, Twoja szafa wnękowa może mieć drzwi uchylne. Ich zaletą jest dawanie dostępu do wnętrza całej szafy w jednym czasie. Świetnie sprawdzą się tu drzwi z płyty laminowanej imitującej drewno. Propozycja ta nie nadaje się jednak do pomieszczenia małego, gdyż skrzydła potrzebują dodatkowego miejsca na otwarcie.

Drzwi łamane do szafy wnękowej

W małym i średnim pomieszczeniu doskonale sprawdzą się drzwi łamane z oferty Indeco. One także dają dostęp do całego wnętrza szafy w jednym czasie, a przy tym potrzebują mniejszego miejsca do otwarcia skrzydeł względem modelu uchylnego. Mogą być z płyty laminowanej, kolorowego szkła, a nawet lustra.

Drzwi przesuwne do szafy wnękowej

Najpopularniejsze drzwi do szafy wnękowej to model przesuwny. Wbrew pozorom da się go wpisać w każdą przestrzeń, nawet taką ze skośnym sufitem lub ściętą czy nierówną podłogą. Drzwi przesuwne do szafy mogą poruszać się po szynach sufitowej i podłogowej, specjalnej i podłogowej lub samej sufitowej.

Drzwi rozsuwane do szafy wnękowej

Najrzadziej spotykane w szafie wnękowej są drzwi rozsuwane, te bowiem stanowią atrakcyjną propozycję do garderoby i przejść pomiędzy pokojami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je w szafie wnękowej, o ile po bokach jest odpowiednio dużo miejsca, by skrzydła mogły się rozsunąć.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
147 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *