SALON

Nowoczesne sufity i dekoracje w salonie — jak urozmaicić aranżację?

• Zakładki: 78


Przy okazji remontu mieszkania skupiamy się głównie na podłogach i ścianach, a dość często zapominamy o suficie. Przez to pozostaje on biały, by nie zaburzyć aranżacji pomieszczenia i stanowić neutralną część. Czasami jednak warto pomyśleć o czymś nieco bardziej nowoczesnym i mającym funkcję dekoracyjną. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się ozdobne sufity.

Sufity podwieszane

Wielu z nas z pewnością choć raz usłyszało o sufitach podwieszanych. Jednak niekoniecznie wszyscy wiedzą tak naprawdę, czym one są. To konstrukcje wykonane z płyt gipsowo-kartonowych na stelażu. Mogą przyjąć najróżniejsze formy, jednak całość musi być jak najdokładniej zaplanowana. Tylko wtedy będzie spełniać swoją funkcję dekoracyjną. Sufity podwieszane sprawdzą się przede wszystkim w wysokich pomieszczeniach, gdzie będą symbolicznie zdobić przestrzeń. Montowanie tego rodzaju sufitów zaleca się przede wszystkim tam, gdzie jest ono pomocne na przykład w zakryciu dodatkowego ocieplenia.

Sufity napinane

Sufit napinany zwany też naciąganym to kolejne godne uwagi rozwiązanie. W uproszczeniu jest to płaszczyzna elastycznego materiału, który pod wpływem nagrzania i naciągnięcia rozpinany jest na specjalnej konstrukcji. Montaż wbrew pozorom nie jest trudny i nie trzeba martwić się o konieczność sprzątania po zakończonej instalacji. Klienci wybierają sufity napinane zamiast podwieszanych właśnie ze względu na krótszy czas montażu i czystość podczas pracy.

Fototapeta na suficie

Mniej inwazyjnym sposobem na ciekawą aranżację salonu jest zastosowanie fototapety. To wielkoformatowy wydruk umieszczany na całej ścianie bądź jedynie na jej części. Ogromną zaletą jest fakt, że może ona przedstawiać dowolną grafikę — także fotografię naszego autorstwa. Co więcej, jest dość łatwa w montażu, więc większość osób z instalacją poradzi sobie bez problemu. Tego rodzaju tapeta może przyjąć formę rozgwieżdżonego nieba nocą lub błękitnego za dnia. Jedno jest pewne — będzie wspaniałą dekoracją o oryginalnym charakterze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
149 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *