BUDOWA I REMONT

Pompa głębinowa – funkcjonalna i efektywna

• Zakładki: 9


Mając własne ujęcie wody, trzeba pamiętać, jak ważny jest wybór odpowiedniej pompy. Tutaj doskonale sprawdzi się pompa głębinowa, dzięki której można pompować wodę ze studni, ale też innych ujęć. Czas dowiedzieć się więcej na jej temat i wybrać najlepsze urządzenie do pompowania czystej wody. Jakie są zalety stosowania pompy głębinowej?

Czym jest pompa głębinowa?

Pompa głębinowa służy do pompowania czystej wody. Można ją wybrać, gdy chce się pompować np. wodę ze studni wierconej. Jednak trzeba pamiętać, że pompy stosuje się w ujęciach, gdzie lustro wody znajduje się poniżej 8 metrów. Pompa głębinowa zapewnia dużą wysokość podnoszenia słupa wody. To oznacza, że może transportować wodę nawet z dalej położonej studni. Sprawdzi się nawet do pompowania czystej wody w domach położonych na wzniesieniach czy stokach. 

Nowoczesne urządzenia zapewniają maksymalną efektywność pracy, a do tego jeszcze pracują ze zbiornikami hydroforowymi. Cały proces może być więc w pełni zautomatyzowany, co rzeczywiście w znaczący sposób wpływa na komfort użytkowania i bezobsługową eksploatację. Wbrew pozorom pompy głębinowe stosuje się nie tylko w budownictwie mieszkalnym, bo mają zastosowanie również w obiektach przemysłowych czy rolnych. Można nawet zdecydować się na pompy głębinowe „antypiaskowe”, czyli IBO, które są odporne na działanie piasku znajdującego się w wodzie. 

Poznaj zalety pompy głębinowej

Wykorzystanie pompy głębinowej ma naprawdę wiele zalet. Instalacja nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym jej praca nie jest w żadnym wypadku głośna. Pompy można stosować w głębokich ujęciach, a przy tym są niezwykle efektywne w pracy. Niewątpliwie to urządzenie rzadko się psuje. Dzięki temu również koszty eksploatacji nie są również wysokie. Rzecz jasna zawsze warto zainwestować w nowoczesne urządzenie, a dzięki temu zyskać komfort użytkowania na co dzień. Artykuł powstał we współpracy z firmą WATER-MARK.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *