OGRÓD I BALKON

Siatka na krety – jaki rodzaj wybrać?

• Zakładki: 12


Szkodniki potrafią utrudnić życie i zdewastować ogródek. Na szczęście można się ich pozbyć i to w sposób całkowicie humanitarny, a mianowicie zastosować siatkę. Jaka siatka na krety sprawdzi się najlepiej?

Siatka na krety – czym kierować się przy wyborze? 

Wybierając siatkę na krety, należy zwrócić uwagę na oczka. Warto wiedzieć, że krety potrafią się przeciskać nawet przez stosunkowo małe oczka, stąd też im mniejsze oczka tym lepiej. Polecamy takie w granicach od 10 do 16 mm. Oczywiście dostępne są jeszcze mniejsze oczka, przy czym jeżeli je zastosujecie, to może to odbić się negatywnie na systemie korzeniowym Waszej trawy. Warto jeszcze zwrócić uwagę na głębokość umieszczenia siatki, a więc siatka na krety nie może być zbyt płytko położona. Najlepiej rozciągnąć ją na głębokości wynoszącej przynajmniej 10 cm. Decydując się na taką głębokość, nie musicie się obawiać, że uszkodzicie siatkę przy sadzeniu czy pielęgnacji trawnika. Długość siatki na krety należy dobierać zarówno do wymiarów, jak i warunków ogrodu. Dobrze sprawdza się np. siatka zgrzewana. Jest trwała i niezawodna. 

Jaką siatkę na krety wybrać? 

Do wyboru są siatki na krety montowane pionowo i te montowane równolegle do gruntu. Te drugie lepiej się sprawdzają. Pod siatkami montowanymi pionowo krety mogą się przekopać. Bardziej skuteczna jest siatka pozioma, bo kret nie ma szans wydostać się na powierzchnię. Siatki na krety można stosować również pod rabatami. W tym przypadku mogą być też skuteczną barierą dla nornicy, która żywi się cebulkami roślin. Siatka na krety na rabacie może być położona nieco niżej. Dzięki temu rośliny będą miały szansę prawidłowo rosnąć. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
162 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *