BUDOWA I REMONT

Strop Teriva – co warto o nim wiedzieć?

• Zakładki: 4


Wybór odpowiedniego stropu niewątpliwie jest bardzo ważny. Jego budowa należy do jednych z najważniejszych prac i wpływa na efektywność. Doskonałym wyborem wydaje się strop Teriva. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej.

Strop Teriva – dlaczego to dobry wybór?

Strop Teriva należy do stropów gęstożebrowych. Trzeba wiedzieć, że takie rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na jakość i szybki czas budowy. Elementami składowymi są żelbetowe belki stropowe ze zbrojeniami oraz pustaki. Te ostatnie występują w trzech wersjach. Można wybrać pustaki betonowe, keramzytobetonowe, żużlobetonowe. Oczywiście na ten strop składają się również elementy uzupełniające, dzięki którym montaż jest jeszcze łatwiejszy. Takie rozwiązanie pozwala na przyspieszenie prac, a przy tym zapewnia najwyższą jakość i najlepszy efekt. Warto pamiętać, że wśród najważniejszych dodatkowych elementów uzupełniających są kształtki wieńcowe, natomiast beton montowany na budowie powinien być jak najwyższej klasy. Jednocześnie uziarnienie kruszywa nie powinno być większe niż 8 mm. 

Dlaczego warto wybrać strop Teriva?

Strop Teriva ma wiele zalet. Przede wszystkim jego montaż jest niezwykle łatwy. Poradzą sobie z nim nawet niedoświadczeni pracownicy. Niewątpliwie kolejną zaletą jest łatwość składowania. Wszystkie elementy mogą zostać przywiezione wcześniej bez obaw, że stracą swoje właściwości. Do tego decydując się na taki strop musicie wiedzieć, że zużycie betonu jest na naprawdę niskim poziomie. Nie występuje też konieczność deskowania stropu. Rozpiętość stropu może wynosić nawet 8 metrów, natomiast wysokość stropu może wynosić od 24 do 30 cm. Koszty budowy są również niskie. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Budmater wyroby betonowe: budmater.pl.  

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
101 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *