BUDOWA I REMONT

W jaki sposób działa zamek na kod?

• Zakładki: 5


Zamek na kod to jeden z najpopularniejszych typów zamków elektronicznych, który pozwala skutecznie kontrolować dostęp do budynków, czy obiektów. W jaki sposób działa? Jakie są dla niego alternatywy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działa zamek na kod?

Zamek na kod to zamek elektroniczny w przypadku, którego otwarcie drzwi od wewnątrz jest możliwe wyłącznie po wpisaniu zaprogramowanego wcześniej kodu. Od wewnątrz drzwi wyposażone są natomiast w tradycyjną klamkę, dzięki czemu ich otwarcie nie stanowi żadnego problemu. Tego typu rozwiązania są powszechnie stosowane w budynkach wielorodzinnych, czy zakładach pracy. W tym miejscu warto podkreślić, że zamek na kod może funkcjonować nie tylko w drzwiach, ale również w furtce.

Zamek na kod – alternatywy

Warto mieć świadomość, że zamek na kod to rozwiązanie, w przypadku którego otwarcie drzwi od zewnątrz nie zawsze wymaga wpisania kodu. Istnieją bowiem wielofunkcyjne typy zamków, w przypadku których równoznaczne z wpisaniem kodu może być np. zeskanowanie linii papilarnych, czy karty magnetycznej. Co więcej, wśród zamków elektronicznych występują również rozwiązania, w przypadku których nie ma możliwości otwarcia drzwi kodem, ale może to nastąpić wyłącznie przy użyciu odpowiedniego czytnika.

Podsumowując należy stwierdzić, że zamek na kod to jeden z najczęściej spotykanych, a zarazem najskuteczniejszych zamków elektronicznych. Tego typu rozwiązania znajdują się w ofercie firmy Wandex, przy współpracy z którą powstał niniejszym artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *