BUDOWA I REMONT

Brama skrzydłowa czy przesuwna?

• Zakładki: 24


Wykonując ogrodzenie posesji należy zamontować również bramę, decydując się na model skrzydłowy lub przesuwny? Czym charakteryzują się oba rozwiązania?

Brama skrzydłowa – dlaczego warto?

Brama skrzydłowa to rozwiązanie, które jest znane od lat, a co za tym idzie uznawane za klasyczne. Składa się ona z dwóch otwieranych do wewnątrz skrzydeł, dzięki czemu może być instalowana praktycznie wszędzie. W porównaniu do bram przesuwnych, które zostały scharakteryzowane poniżej model skrzydłowy sprawdza się w przypadku wąskich działek, ponieważ tego tupu brama nie wymaga dużej ilości miejsca po bokach. Co więcej, może ona posiadać napęd, co zdecydowanie podnosi komfort użytkowania bramy oraz zwiększa bezpieczeństwo (w połączeniu z systemem kontroli dostępu). Obowiązkowo należy jednak zainstalować także odboje do bramy, co zminimalizuje ryzyko jej uszkodzenia poprzez zbyt szerokie otwarcie.

Dlaczego warto postawić na bramę przesuwną?

W czym tkwi przewaga bramy przesuwnej nad skrzydłową? Przede wszystkim w tym, że jest ona otwierana na bok, a co za tym idzie sprawdza się w sytuacji, gdy podjazd nie jest zbyt długi. Warto jednak mieć świadomość, że bramy przesuwne wymagają sporej ilości miejsca, które umożliwi rozsunięcie bramy (brama może się otwierać zarówno w prawo, jak i w lewo). Istotne jest także to, że bramy przesuwne są z reguły obecnie wyposażone w napęd, ponieważ ręczne otwieranie i zamykanie mogłoby stanowić problem ze względu na ich ciężar.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybierając bramę należy postawić na model odpowiadający potrzebom oraz pasujący do specyfiki danej działki. Warto również zapoznać się z ofertą firmy HI Motions, przy współpracy która powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
125 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *