BUDOWA I REMONT

Domy modułowe w norweskiej technologii

• Zakładki: 6


Jakimi cechami odznaczają się nowoczesne domy modułowe w norweskiej technologii? Czym wyróżnia się skandynawska technologia tworzenia domów? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na przykładzie domu prefabrykowanego BraHus®, oferowanego przez firmę Pola-Tech.

Norweska technologia tworzenia domów modułowych

Kraje skandynawskie cenią prostotę, minimalizm i ekologię. Te trzy wartości doczekały się realizacji w postaci domów modułowych w norweskiej technologii. Budynki owe są ekologiczne i wykonywane z certyfikowanych materiałów opartych w dużej mierze na wysokiej jakości drewnie.

Mimo iż domy są produkowane w fabryce, a w lokalizacji klienta wyłącznie składane, odznaczają się nowoczesnymi rozwiązaniami – produktowymi (surowce wykonania) i technologicznymi (produkcja, montaż). Łączenie modułów opiera się na norweskiej technologii soft wave, a wykończenie – hard warm.

Wysoka jakość domu modułowego

Dom modułowy BraHus® nie jest „budynkiem z kartonu”, który rozpadnie się po kilku sezonach. Wręcz przeciwnie, to solidny dom mogący przetrwać setki lat – podobnie do odpowiednika murowanego. Do wykonania wykorzystuje się wspomniane już drewno, certyfikowane i czterostronnie strugane, a także płyty OSB, membrany, blachę systemową, pianę PUR.

Prefabrykowany dom jest w dużej mierze autonomiczny, co zawdzięcza chociażby przydomowej oczyszczalni czy panelom fotowoltaicznym z pompą ciepła. Komfort mieszkania w takim budynku nie odbiega od wygody mieszkania w budynku murowanym. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Domymodulowe.info.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Domymodulowe.info.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
133 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *