BUDOWA I REMONT

Domy w technologii norweskiej – dlaczego to trafny wybór?

• Zakładki: 8


Wiele osób marzy o swoim domu, jednak budowa jest niezwykle czasochłonna. Na szczęście można to zmienić, wybierając dom w technologii norweskiej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać zalety budowy takiego domu.

Dom w technologii norweskiej – czym jest?

Skandynawski styl życia staje się coraz popularniejszy, ale też coraz większą popularnością cieszą się domy w stylu norweskim. Są to budynki całoroczne, które inspirowane są domami mieszańców Norwegii. Dom w technologii norweskiej wyróżnia się nie tylko wizualnie, ale jest też ekologiczny i funkcjonalny. Koszt utrzymania takiego domu nie jest wysoki, zaś czas budowy jest naprawdę krótki. Domy w technologii norweskiej tworzone są z prefabrykatów, a więc gotowych elementów konstrukcyjnych, które charakteryzują się dużą trwałością, odpornością na uszkodzenia czy obciążenia. Ścianę z prefabrykatów łączy się mocnymi gwoździami pierścieniowymi. Ważne jest także wykonanie systemu wiatroizolacyjnego oraz ocieplenie takiego budynku. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że niezbędne jest wykonanie murowanego fundamentu. 

Dlaczego warto zdecydować się na dom w technologii norweskiej?

Dom w technologii norweskiej poza funkcjonalnością i estetyką wyróżnia się krótkim czasem inwestycji. Warto tutaj zauważyć, że prace mogą być rozpoczęte o każdej porze roku, także zimą. Już w 2-4 miesięcy można uzyskać stan zamknięty. Jednocześnie takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w Polskim klimacie, tym bardziej że rzeczywiście taki dom jest energooszczędny. Także sama jego budowa nie generuje bardzo wysokich kosztów. Jeżeli więc szukacie ciekawego projektu budynku, to warto zdecydować się właśnie na taki w technologii norweskiej. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Domy Modułowe.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *