BUDOWA I REMONT

Kiedy zdecydować się na szlaban ręczny? Odpowiadają eksperci z Hi Motions

• Zakładki: 223


Szlaban ręczny czy automatyczny? To pytanie jest często zadawane przez osoby, które chcą zwiększyć bezpieczeństwo swojej posesji. Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno zalety, jak i wady. Przed podjęciem decyzji o zakupie szlabanu trzeba upewnić się, że jest on odpowiedni dla twoich potrzeb i dopasowany do posiadanego budżetu.

Czy w dobie automatyzacji ręczne szlabany mają rację bytu? Jak najbardziej! Jest to szybkie i łatwe w instalacji rozwiązanie, które może być używane w celu ochrony przed intruzami lub zapobiegania nieautoryzowanym wejściom na teren. Szlaban ręczny jest również stosunkowo niedrogim sposobem na zabezpieczenie swojego domu lub firmy. Sprawdza się na małych parkingach i posesjach prywatnych, czyli wszędzie tam, gdzie jest mniejsze natężenie ruchu. Służy również do zabezpieczania dróg leśnych, punktów poboru wody, rzadko otwieranych parkingów dodatkowych lub do ograniczania dostępu pojazdom nieupoważnionym do korzystania z danych miejsc. Brak zasilania sprawia, że działa w każdej sytuacji. Szlabany ręczne występują w wariantach z różną długością ramion, więc łatwo dostosować je do swoich potrzeb.

Działanie szlabanu ręcznego 

W zależności od posiadanej wersji szlabanu jego ramię podnosi się ręcznie lub samoczynnie, blokując się po przekręceniu klucza w zamku szlabanu. Zastosowanie sprężyny gazowej ułatwia podnoszenie i opuszczenie ramienia. Ręczne opuszczenie ramienia do pozycji poziomej powoduje zablokowanie zapadki. Pełna blokada następuje po przekręceniu kluczyka. 

Jakie są zalety i wady stosowania szlabanów ręcznych?

Zalety stosowania szlabanów ręcznych

  • Łatwość instalacji – montaż szlabanu ręcznego nie wymaga skomplikowanych procedur.
  • Przystępna cena – szlabany ręczne są zwyczaj tańsze niż inne rodzaje szlabanów.
  • Trwałość – tego typu szlabany mogą być użytkowane przez długi czas.
  • Niezawodność – działanie szlabanu ręcznego nie zależy od energii elektrycznej, dlatego też będzie on spełniać swoją funkcję, nawet gdy na danym terenie dojdzie do awarii i odcięcia zasilania na dłuższy czas. 

Wady stosowania szlabanów ręcznych

  • Nie zapobiegają w pełni nieautoryzowanym wejściom, ponieważ można je łatwo otworzyć lub ominąć.
  • Mogą być niewygodne do użytkowania, ponieważ wymagają od użytkownika otwierania i zamykania szlabanu razem z każdym wejściem lub wyjściem.
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *