ŁAZIENKA

Nie tylko ceramika! 3 najciekawsze materiały na umywalki łazienkowe

• Zakładki: 9


Dostępne w sklepach umywalki mają różne kolory i kształty, ale też są wykonane z różnych materiałów. Umywalkę do łazienki wybieramy na lata, dlatego warto przyjrzeć się właściwościom wybranych materiałów i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Dziś bierzemy pod lupę 3 najciekawsze materiały na umywalki łazienkowe. Zapraszamy do lektury!

Trwałe i różnorodne umywalki kompozytowe

Kompozyt mineralny jest tworzywem powstałym poprzez połączenie kruszyw mineralnych z żywicą poliestrową. Ten duet odpowiada za wyjątkową trwałość umywalek, ale zapewnia też możliwość ich dowolnego kształtowania. Struktura kompozytu jest zbliżona do kamienia naturalnego, a paleta barw umożliwia personalizację umywalki. Jest odporny na uszkodzenia i ma gładką fakturę. Umywalki z kompozytu zyskują na popularności, dlatego każdy dobry producent umywalek ma je w swojej ofercie. 

Klasyczne umywalki ceramiczne

Umywalki ceramiczne to uniwersalne, ponadczasowe rozwiązanie do łazienki. Ceramika jest odporna na zarysowania i można z niej korzystać bez obaw o zniszczenie jej powierzchni. Warto mieć przy tym na uwadze, że ceramika jest dość podatna na ukruszenia.

A może metal?

Ciekawą propozycją są modele ze stali nierdzewnej, które idealnie sprawdzą się w łazienkach w stylu industrialnym, a modele w odcieniach złota i srebra uzupełnią łazienkę w stylu glamour. Stal w łazience prezentuje się elegancko i trudno ją uszkodzić.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem umywalek z kompozytu Danolit.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *