ŁAZIENKA

Jak zaaranżować łazienkę w stylu spa? Odpowiada MJ ATELIER

• Zakładki: 17


Wielu z nas marzy o tym, by po powrocie do domu zmyć z siebie trud minionego dnia. Nie ma nic lepszego niż relaksująca kąpiel z kilkoma świecami i ulubioną muzyką w tle. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak osiągnąć ten poziom relaksu i atmosferę rodem z ośrodka spa, zapoznaj się z naszym artykułem. Urządzenie łazienki w stylu spa jest prostsze niż myślisz. 

Przekształcenie łazienki w domowe spa wcale nie wymaga przewracania obecnej aranżacji na lewą stronę. Kluczem jest wiedza, co wprowadzić do wnętrza lub też z niego usunąć. Wybierając odpowiednie meble, akcesoria i kolorystykę, możesz stworzyć przytulne i luksusowe miejsce do relaksu. Jeśli obawiasz się, że nie podołasz zadaniu, możesz zaufać profesjonalistom i zdecydować się na skorzystanie z usługi projektowania wnętrz Toruń.

Jak zaaranżować przestrzeń łazienki, aby stworzyć relaksujące spa?

Aby stworzyć relaksującą przestrzeń w klimacie spa, należy zastosować kilka prostych technik. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie meble, akcesoria łazienkowe i ich rozmieszczenie. Pozbądź się przedmiotów, które zagracają przestrzeń, chowając to, co rozprasza twój wzrok i zakłóca odbiór wnętrza. Możesz postawić na kilka poziomów otwartych półek i ozdobne kosze, w których ukryjesz zbędne rzeczy.  Zadbaj o to, aby pojemniki na szczoteczki, waciki itp. miały prosty i czysty design, a ponadto były wykonane z takich materiałów jak drewno, kamień lub szkło. Zwróć uwagę na kolorystykę – powinna być spokojna i stonowana, aby stworzyć atmosferę relaksu. Spa to miejsce emanujące jasnością i czystością.  Warto zatem pomalować ściany np. ciepłą złamaną bielą, dodatkowo wybierając szafki i kafelki w podobnym kolorze. Ważnym elementem jest oświetlenie. Powinno być ono delikatne i rozproszone. Nie zapominaj o dodatkach takich jak dywaniki i świece. 

Jak wybrać odpowiednie materiały i akcesoria do urządzenia łazienki w stylu spa?

Materiały i akcesoria, które znajdą się w łazience w stylu spa, powinny tworzyć przytulną i relaksującą atmosferę. W takiej przestrzeni najlepiej czują się drewno, bambus lub kamień. Tworzą one udane połączenie z metalem lub szkłem. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do łazienkowej przestrzeni odrobiny złota lub miedzi. Przyciągające blaskiem uchwyty szafek, wieszaki na ręczniki, dozowniki do mydła czy też rama lustra dodadzą łazience odrobiny wyrafinowania i luksusu. Nie zapominaj o roślinach, których obecność wpływa na nas kojąco. W domowym spa znakomicie sprawdzą się rośliny wiszące, zamontowane blisko okna. Jeśli twoja łazienka nie ma okna, postaw, chociażby na paproć bostońską, która pięknie rozwija się nawet w miejscach słabo oświetlonych. Jeśli nie jesteś miłośnikiem świec, pomyśl o zainstalowaniu ściemniacza, który pozwoli ci sterować atmosferą we wnętrzu. Chcąc dodać nieco przytulności do wnętrza, rozważ usunięcie tradycyjnej maty łazienkowej i zastąpienie jest dywanikiem kilimowym.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
82 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *