BUDOWA I REMONT

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

• Zakładki: 11


Jak wybrać przydomową oczyszczalnię adekwatnie do swoich potrzeb i warunków?

Ekonomiczny i ekologiczny sposób na ścieki

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to aktualnie najlepsze rozwiązanie dla domów oraz innych inwestycji budowlanych, które nie mają możliwości podłączenia się do kanalizacji miejskiej lub gminnej. Jednocześnie jest to bezpieczny dla środowiska sposób na oszczędność czasu oraz pieniędzy w porównaniu z inną alternatywą, jaką jest tradycyjne szambo.

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków:

oczyszczalnia biologiczna – cały proces oczyszczania tlenowego i beztlenowego odbywa się w jednym zbiorniku. System zajmuje więc stosunkowo niewiele miejsca na działce, sprawdzi się na każdym terenie niezależnie od wysokości poziomu wód gruntowych.

oczyszczalnia biologiczno – chemiczna – inaczej oczyszczalnia hybrydowa, działa w oparciu o nowoczesną technologię i wykorzystuje siarczan żelaza. W dużych aglomeracjach powyżej 100 000 mieszkańców to jedyne dopuszczalne rozwiązanie.

oczyszczalnia ekologiczna – świetnie sprawdza się na terenach, na których cyklicznie występują susze. Wymogiem zastosowania oczyszczalni ekologicznej jest grunt o wysokiej przepuszczalności i niskim poziomem występowania wód gruntowych.

Pamiętaj, że do zalet przydomowej oczyszczalni zalicza się wieloletnią gwarancję, a także możliwość przeniesienia systemu. Z powodzeniem więc możesz zainwestować w oczyszczalnię, nawet jeśli planujesz za jakiś czas przeprowadzkę, budowę nowego domu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bioeden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
100 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *