ŁAZIENKA

Wyposażenie łazienek – o czym pamiętać urządzając łazienkę?

• Zakładki: 12


Aranżacja łazienki nie należy do najłatwiejszych. Trzeba bowiem dopasować do siebie szereg elementów – od podłogi aż po kubek na szczoteczki do zębów. Dobrze dobrana kolorystyka i stylistyka materiałów gwarantuje stworzenie oryginalnej i ładnej łazienki. Z tego artykułu dowiesz się, co jest istotne i o czym pamiętać urządzając łazienkę. Jakie wyposażenie łazienek jest niezbędne?

Wyposażenie łazienek – co jest ważne?

Łazienka to pomieszczenie, w którym choć nie spędzamy dużo czasu, warto przemyśleć i urządzić ze smakiem. Wyposażenie łazienek to kompozycja wielu przedmiotów. Na całościowy sukces wpływają m.in. takie elementy jak:

  • wykończenie podłogi
  • wykończenie ścian
  • armatura
  • dodatki.

Podłoga w łazience

Wybierając materiał na podłogę w łazience, musi być przede wszystkim wodoodporna. Ponieważ w łazience panuje wilgoć, a często woda rozlewa się na boki, układanie w łazience drewnianych desek czy paneli, nie ma sensu. Dlatego materialem polecanym na podłogę są kafle.

Ściany w łazience

Idealnym uzupełnieniem kafli na podłodze w łazience jest położenie ich także na ścianach. Mogą to być te same kafle lub zupełnie inne – w innym rozmiarze i kolorze. Kontrastowe połączenia podłogi i ścian to modne w ostatnim czasie rozwiązania. Co ważne, kafelki na ścianach mogą być położone do samego sufitu, ale równie dobrze od pewnej wysokości można ściany pomalować. To wprowadzi dodatkowy walor dekoracyjny.

Armatura łazienkowa

Kiedy podłogi i ściany są już gotowe, czas na kluczowe elementy. Tutaj konieczna jest miska WC (opcjonalnie bidet), umywalka z szafką pod umywalką, prysznic lub wanna. Całość uzupełnią oczywiście elementy wykończenia instalacji sanitarnej czyli krany, baterie, słuchawki, odpływy itp. Ważne, by były dobrane pod kątem stylu i kolorystyki.

Dodatki łazienkowe

Oprócz podstawowych elementów łazienki, warto zadbać także o dodatki. Jeśli w łazience masz doświetlające wnętrze okno, warto nakleić na nie folię matową, by nikt z zewnątrz nie zaglądał do środka. Alternatywnym rozwiązaniem jest zamontowanie rolety okiennej. Okno w łazience pozwala także na wstawienie do niej roślin. Wybierz takie, które lubią dużą wilgotność, a łazienka na pewno zyska niepowtarzalnego charakteru.

Duże znaczenie w łazience mają także półki, szafki i miejsca do przechowywania. Zabudowa pod umywalką, a także wiszące szafki czy półki znacznie ułatwiają przechowanie ręczników czy zapasu kosmetyków.

Na koniec, istotne są takie przedmioty jak kubek na szczoteczki do zębów, mydelniczka, szczotka do WC.

Podsumowując, ładna łazienka to niekoniecznie taka, która jest duża. Nawet niewielkie pomieszczenie może być stylowe, pod warunkiem, że dopasujemy do niego wszystkie niezbędne elementy. Dodatki sprawią, że całość zyska energii i charakteru.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sanitbuy.pl Łazienki w internecie

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *