BUDOWA I REMONT

Zalety studni głębinowej na własnej działce

• Zakładki: 8


Obecnie najchętniej wybieranym rodzajem studni jest studnia głębinowa. Jest to alternatywa dla przyłącza wodociągowego i jednocześnie inwestycja, która zwraca się po kilku latach użytkowania. Jakie są największe zalety z posiadania studni głębinowej na własnej działce?

Studnia głębinowa czy kopana?

Studnie najczęściej dzielimy na głębinowe i kopane. Jaka jest między nimi różnica? Przede wszystkim taka, że studnia kopana jest umieszczona na mniejszej głębokości, przez co woda nie jest tak dobrej jakości. Może być bowiem zanieczyszczona i nadawać się wyłącznie do podlewania roślin w ogrodzie. Montaż studni głębinowej jest droższy, ale przynosi więcej korzyści. Ważne jest jednak to, by pompa głębinowa została odpowiednio dobrana.

Studnia głębinowa — zalety

Argumentów, które przemawiają za inwestycją w studnię głębinową, jest kilka, a wśród nich możemy wymienić na przykład:

  • jakość wody — woda w studni głębinowej znajduje się na znacznej głębokości, co chroni ją przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami,
  • oszczędność — jedynym kosztem użytkowania studni głębinowej jest energia elektryczna, która zasila pompę głębinową,
  • niezależność — posiadając własną studnię głębinową, nie musimy martwić się o brak wody, spadkiem ciśnienia w sieci wodociągowej, a przede wszystkim wahaniami cen za dostarczaną wodę,
  • uniwersalność — studnia głębinowa jest na tyle uniwersalna, że możemy wykorzystać ją do wielu celów, jak zasilanie domu jednorodzinnego, nawadnianie pola uprawnego oraz pola i nie tylko.

Łatwo zauważyć, że opłacalność studni głębinowej na działce jest bardzo duża, a inwestycja w instalację może szybko się zwrócić. Po więcej informacji na temat tego typu urządzeń warto skontaktować się ze specjalistami z firmy WATER-MARK.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *