BUDOWA I REMONT

Zawiasy do bramy – łatwy montaż i niezawodne działanie

• Zakładki: 3


Wybór odpowiedniej bramy wpływa na efektywność całego ogrodzenia, ale też zapewnia trwałość. Niewątpliwie trzeba pamiętać o właściwym montażu i tutaj dużą rolę odgrywają zawiasy do bramy. Jaki model wybrać i czym kierować się przy wyborze? Czas poznać odpowiedzi na te pytania.

Zawiasy do bramy – jaki model wybrać?

Zawiasy do bramy są ważnym elementem montażowym, który zwiększa efektywność pracy całego ogrodzenia. Warto tutaj wybrać model, który jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym zapewnia łatwy montaż. Bardzo dobrze sprawdzają się zawiasy do bramy, które są regulowane. Sprawdzą się one do słupków profilowych, ale można je też wykorzystać do innych profili. Niewątpliwie duże znaczenie ma materiał, z którego są wykonane. Powinien być on odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale też zmienne warunki atmosferyczne. Zawiasy do bramy powinny być ocynkowane. Dzięki temu wykazują odporność na korodowanie, a przy tym nie tracą swoich właściwości praktycznych nawet po latach. Nie wymagają impregnacji ani odnawiania. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju zawiasów. My jednak polecamy modele od polskiego producenta. 

Zawiasy do bramy – szybki montaż i duża trwałość

Dobry zawias do bramy to taki, który jest trwały, ale też dobrze się prezentuje. Trzeba tutaj pamiętać, że ten element jest widoczny, stąd wpływa na estetykę całego ogrodzenia. Polecamy zawias regulowany, który można przykręcić do furtki czy bramy. Dobrze jeżeli posiada płytę montażową, do której można szybko i łatwo przymocować zawias do ścianki słupa. Montaż nie nastręcza problemów i można go wykonać samodzielnie, co pozwoli na jeszcze większą oszczędność kosztów. Zawiasy do bramy sprawdzą się do bram umieszczonych na posesjach prywatnych czy też przy budynkach komercyjnych. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.         

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *