ŁAZIENKA

Wanna czy prysznic? Co i dlaczego warto wybrać?

• Zakładki: 327


Spór między wanną a prysznicem toczy się od dawien dawna. Oba rozwiązania mają bowiem rzeszę zwolenników będących w stanie ich zalety wymienić jednym tchem. Decyzja, którą instalację wybrać, towarzyszy tak naprawdę każdemu remontowi czy budowie. Trzeba wiedzieć, że nasze preferencje nie mogą stanowić głównego argumentu. Jak przedstawiają się zalety i wady wanny oraz prysznica?

Kilka słów na temat wanien

Wanny kojarzą nam się przede wszystkim z długimi kąpielami wśród bąbelków lub z dodatkiem olejków czy soli do kąpieli. W skrócie — pełen relaks i odpoczynek. Z tego rozwiązania ucieszą się między innymi dzieci, które w wannie mają idealne warunki do zabawy kaczuszkami i innymi zabawkami. Uwadze nie może umknąć fakt, że podczas kąpieli w wannie, zużywamy znacznie więcej wody. Nie jest to więc podejście czysto ekologiczne. Mimo wszystko wanna zawsze może przyjąć funkcję prysznica, a ten nigdy wanny nie zastąpi.

Może jednak prysznic?

Instalacja prysznica będzie znacznie bardziej oszczędnym wyjściem z sytuacji. Poza tym prysznic to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pozwala na szybką kąpiel i zajmuje mniej miejsca w łazience. Do zaaranżowania prysznica potrzebny jest jedynie niewielki kącik z poprawnie zainstalowanym odpływem. Kiedy zdecydujemy się na wysoki brodzik, możemy wykorzystać go jako niewielką wannę na przykład do kąpania dziecka. Czy prysznic uniemożliwia stworzenie relaksującej atmosfery? Wręcz przeciwnie! Wystarczy zaopatrzyć się w słuchawkę z opcją hydromasażu lub zdecydować się na montaż deszczowni.

Co wybrać?

Tak naprawdę nie ma jednej właściwej odpowiedzi, którą instalację lepiej wybrać. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę takie aspekty jak metraż łazienki, nasze preferencje (relaks w wannie czy szybka kąpiel), a także przeznaczony budżet. Zarówno wanna, jak i prysznic posiada plusy i minusy. Czasami warto zasięgnąć porady eksperta, który zna się na takich instalacjach i wie, jak powinny one wyglądać.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
391 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *